זאב רון, מספרת מונטריי: 25 שנה של עיצוב שיער

מי שנכנס למספרה של זאב רון בככר ויצמן בחולון, לא יכול שלא לשים לב לקיר שאותו מעטרות מאות חמסות. כאילו מנופפות לך לשלום ומזמינות אותך פנימה. זו למעשה ההרגשה שמקבלים כאשר נכנסים למספרה של זאב, הרגשת חמימות, עוטפת וחברותית, שמיד מבהירה לך: הגעת למספרה שהיא בית.

את המספרה בככר ויצמן בחולון, פתח מעצב השיער זאב רון לפני 25 שנה ומאז הוא לא מפסיק ליצור ו"לעשות אנשים יפים ומאושרים יותר". למרות שלא גדל בבית של מעצבי שיער ובשירותו הצבאי שירת בחיל הקשר ואף סיים עם תעודה של מתכנת מחשבים מוסמך, לזאב תמיד היתה משיכה לעיצוב שיער. "כבר בגיל 14 הייתי זה שעושה פן לאמא" הוא נזכר בתקופת נעוריו "לחברים הייתי עושה תספורת אלי אוחנה, שקראנו לה על שם שחקן הכדורגל, שהיה ה-כוכב דאז, חלוצה של בית"ר ירושלים וזה שבזכותו, עוברתה שמה של תספורת המולט לשמו שלו."

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 12

זאב רון – מספרת מונטריי, חולון

מיד אחרי הצבא נסע זאב רון לטייל בארצות הברית שם רכש את רזי המקצוע. את לימודיו עשה בעיר מונטריי בקליפורניה, בשונה מהעיר מונטריי, שהיא בירת מדינת נואבו לאון בצפון מזרח מקסיקו והוקמה על-ידי יהודים אנוסי ספרד. לא, לא זאת, השניה. העיר מונטריי שבה למד זאב רון היא עיר השוכנת לחוף מפרץ מונטריי, על האוקיינוס השקט וידועה בעיקר בזכות האמנים הרבים שהתיישבו בה במאה ה-19, רציץ הדייגים שלה ופסטיבל הג'אז שמתקיים בה אחת לשנה. "הוקסמתי מהאיזור הפסטורלי והרגוע של מונטריי ולכן בשובי לארץ, ברגע שהחלטתי לפתוח מספרה משלי, ידעתי שהיא תישא את השם מונטריי" מספר זאב. בשובו לישראל, עבד זאב רון בבית הספר של דורי דמול ז"ל, ולאחר תקופה, פרש כנפיים ופתח את המספרה שלו בככר ויצמן בחולון.

מתמחה בכימיה, גם של השיער וגם עם הלקוחות

במשך השנים, המשיך זאב ללמוד ולהתמקצע וצבר ידע עצום בכל הקשור לכימיה של השיער. ההתמחות שלו בצבעי שיער, באבחון נכון ומדוייק של השיער והתאמת הטיפול המתאים לכל לקוחה, בנה לו מוניטין של מומחה בתחום ואל המספרה הצנועה שלו בחולון מגיעות לקוחות ממרחקים כדי לזכות בטיפול מידיו המיומנות.

מי שמכיר את זאב רון, יודע שלא מדובר רק במעצב שיער מוכשר אלא גם באדם עם חוש הומור מפותח, איש שיחה ונעים הליכות. זו ככל הנראה גם הסיבה לכימיה המצויינת שיש לו עם הלקוחות.

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 1

קיר עמוס בחמסות וספריית השאלה במספרה

סיפרנו לכם כבר בהתחלה, שכאשר נכנסים למספרה של זאב רון, קשה להתעלם מהקיר שמכוסה כולו בחמסות. זאב הוא אספן מושבע של הקמע דמוי כף היד בעלת חמש האצבעות. למרות שמייחסים לחמסה תכונות של הגנה מפני עין הרע, זו בכלל אינה הסיבה לכך שהוא אוסף אותן. "האמת היא שאין סיבה מיוחדת. סתם קרה שתליתי אחת ועוד ואחת ופתאום נצטברו להן על הקיר עשר חמסות והמספר רק הלך וגדל. היום הלקוחות אפילו מביאות לי במתנה חמסות ואני תולה אותן באהבה על הקיר שכבר מעוטר בכמה מאות".

החמסות אינן הדבר המיוחד היחיד במספרת מונטריי של זאב רון. במספרה יש גם מדפי ספרים שמשמשים כספריית האלה לכל דבר. איך מתבצעת ההשאלה? מי רושם מי לקח ומי דואג שיחזירו, אתם שואלים? ובכן, אף אחד לא רושם שום דבר. "הספריה פתוחה ומזמינה כל לקוחה לקחת איזה ספר שהיא רוצה ולהחזיר אותו מתי שרק תרצה. לפעמים לקוחה חוזרת אחרי חצי שנה עם ספר ששאלה באחד הביקורים ולפעמים לקוחה אחרת חוזרת עם שלושה ספרים אחרי ששאלה רק אחד. הלקוחות יודעות שזה נעשה באהבה והן כולן מרגישות בבית."

מון פלטין וזאב רון: סיפור אהבה של יותר מעשרים שנה

כבר כשהחל לעבוד כעצמאי, המותג מון פלטין היה אחד הראשונים שקיבל נוכחות משמעותית במספרה של זאב רון. "אני עובד עם המותג כבר למעלה מעשרים שנה, עוד בימיה הראשונים של החברה והרבה לפני שהפכה לאימפריה הבינלאומית שהיא כיום. מהיכרות אישית עם קברניטי המותג, הם לא השתנו באופי, נשארו אנשים חמים, כאלו שמדברים בגובה העיניים, גם היום כשהם משווקים ליותר מחמישים מדינות." מספר זאב.

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 14

זאב רון והדוגמנית שלו "מרילין מונרו" בהכנות למופע

כשניסינו לדלות מזאב מידע וקצת פיקנטריה כדי לתבל את הכתבה, היה זה, איך לומר, לא קל. זאב לא מספר הרבה על עצמו והפרטים שגילינו היו רק תוך כדי שיחות רבות שזכינו לקיים איתו, במהלך נסיעה משותפת לכנס המפיצים של מון פלטין בסלובקיה. אחד הסיפורים מדגים בצורה מעולה את הקשר המופלא שבין זאב למון פלטין ואת העובדה שמבחינת שני הצדדים, לא מדובר רק בעשייה למען יצירת רווח כספי. "כשהייתי צעיר יותר, עשיתי לי מנהג לסגור את המספרה בימי שלישי ולנסוע להעניק תספורות וטיפולי שיער בחינם במסגרת עמותת פתחון לב." מספר זאב. "כאשר הדבר נודע לירמי מזרחי, מבעלי חברת מון פלטין, הוא הרים אלי טלפון וביקש ממני שבדרך לפתחון לב, אעבור אצלו במפעל. לא שאלתי למה וכשהגעתי, ירמי דאג שהעובדים יעמיסו לרכבי מוצרים שישמשו אותי לעבודה ומוצרים נוספים של מון פלטין שאוכל לחלק כמתנה. 'בכל פעם שאתה נוסע להתנדב בפתחון לב, אתה מוזמן לעבור אצלנו לקחת כל מה שאתה צריך לעבודה שלך שם' אמר לי ירמי. אלה האנשים של מון פלטין. מי שמכיר אותם יודע על מה אני מדבר".

מדריך מעצבי שיער בארץ ובחו"ל

כחלק משיתוף הפעולה שלו עם מון פלטין ובעקבות כך שהוא אחד ממעצבי השיער הוותיקים שעובדים עם המותג ברציפות לאורך כל השנים, הידע שצבר זאב רון משמש אותו גם בבואו להדריך מעצבי שיער אחרים, בארץ ובחו"ל, על מוצרי מון פלטין.

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 2

זאב רון מדגים את צבע האנטי ברייק החדש מבית מון פלטין בכנס המפיצים הבינלאומי

זאב חולק את הידע שלו בכימיה עם מעצבי השיער המגיעים לאקדמיה של מון פלטין בבת-ים ולאחרונה הצטרף לשני ביקורים של אנשי מון פלטין בסלובקיה, להציג בפני מעצבי השיער את החידושים האחרונים מבית א. משי ובראשם, צבעי האנטי ברייק החדשים. הביקור האחרון היה לצורך כינוס המפיצים הבינלאומי של מון פלטין והשתתפות במופע שיער על הבמה, יחד עם מעצבת השיער דנית אנקר ומעצב השיער ארז בן הרוש. במהלך הביקור, הציג זאב בפני המפיצים את צבע השיער החדש, על ראשה של מודליסטית, השתתף בהכנת הדוגמניות מאחורי הקלעים ואף עלה לבמה להציג את הדוגמניות בפני הקהל, יחד עם דנית וארז.

אנטי ברייק – מוצר מהפכני, כחול לבן

"מדובר במוצר מהפכני." קובע זאב רון חד-משמעית "מון פלטין מובילים מהפכה בכימיה של השיער גם עם האנטי ברייק וגם עם המסיכה של האנטי ברייק. אין להשוות את הגוונים עם ובלי. מעצבי לא מכירים את העוצמה של מון פלטין. אני אומר את זה באחריות מלאה, זו אחת החברות הטובות שיש היום בישראל, אם זה הצבעים, המסיכות של הקוויאר ועכשיו האנטי ברייק שהוא מוצר מנצח ומי שנוגע בו מתמכר. הצבעים החדשים הם צבע ללא PPD וזו בשורה למעצבי השיער שאלרגיים ל-PPD ויש כאלה המון. אפילו בחינה, שהיא חומר טבעי יש PPD ולכן מדובר בחדשנות אמיתית" מסביר זאב. "קשה לאנשים להבין, אבל מדובר במוצר ישראלי, פיתוח מתקדם ומוביל בעולם, בדיוק כמו שאנו מובילים בפיתוח תרופות ובהיי טק. לראייה, המותג נמכר בהצלחה בעשרות מדינות בעולם ובחלקם אף נחשב לפרימיום. מעבר לכל מה שאמרתי, השורה התחתונה היא, התוצאות הן יוצאות דופן והשיער נראה נפלא". מסכם זאב.

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 13

על הבמה בסלובקיה – זאב רון למותג מון פלטין

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 6

זאב רון מציג את המוצר החדש – צבע אנטי ברייק ללא PPD

 

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 9

"זאב, תעמוד שניה על הקיר הזה ותסתכל הצידה…"

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 10

Mon Platin Congress – Slovakia 2017

מון פלטין אנטי ברייק זאב רון 4

מוצר חדשני כחול לבן שנמכר בעשרות מדינות ברחבי העולם – זאב רון מציג את צבעי האנטי ברייק מבית מון פלטין

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.