דנית אנקר חיה ונושמת עיצוב שיער ואיפור כבר יותר מעשרים שנה

בתור ילדה, דנית אנקר איפרה וסירקה את הברביות שלה. כשהיתה בת 12 התחילה לעבוד כחופפת במספרה ונידנדה לבעל המספרה עד שהסכים שתתחיל לעשות פן ללקוחות. בבית הספר היא זכתה בגביע זהב ארצי על עיצוב שיער והכלה הראשונה שלה היתה הבת של המורה שלה לעיצוב שיער בתיכון. דנית אנקר היא אחת ממעצבות השיער שאי אפשר להתעלם מהן.

דנית אנקר, בת 35, נשואה+1, היא מעצבת שיער בכל רמ"ח איבריה. "כבר בתור ילדה, ההורים שלי ידעו: אם הייתי ילדה טובה והיו מציעים לי פרס, הייתי מבקשת שיקחו אותי למספרה." היא מספרת, "להיות במספרה, גם אם מישהו אחר מסתפר, היה בשבילי וואו". אחרי שבתור ילדה היא סירקה ואיפרה את כל הבובות שלה, מצאה דנית את דרכה לעבודה במספרה כבר בגיל 12. "עבדתי כחופפת והתחננתי שיתנו לי לעשות פן ללקוחות. בער בי הרצון לעצב שיער וללמוד את התחום. בסופו של דבר, נתתי לאחת מהחברות שלי כסף ותידרכתי אותה שתגיע למספרה בזמן שאני עובדת ותבקש שאני אעשה לה פן ברגע שתראה אותי שם. התרגיל עבד וכך הצלחתי להראות לבעל המספרה שאני יודעת לעשות פן ושהוא יכול לסמוך עלי ולהפקיד את שיערן של הלקוחות שלו בידי".

דנית אנקר 1

דנית אנקר

גביע זהב ארצי כבר כתלמידת תיכון

התשוקה של דנית אנקר לעצב שיער לא היתה דבר חולף. היא נרשמה בתיכון ללימודים במגמת ספרות והחלה ללמוד את המקצוע באהבה ובשקדנות. במהלך לימודיה בתיכון גם זכתה בגביע ארצי שהוענק לה מטעם רשת אורט על עיצוב שיער שלה. בגיל 16, תוך כדי הלימודים, שיכנעה את אמה לרשום אותה ללימודי איפור ב"מולה סנטר" המיתולוגי, שהיה בית הספר המוביל בארץ ללימודי איפור.

למרות שבמהלך שירותה הצבאי, לא שירתה דנית כמעצבת שיער, היא היתה "הספרית הלא רשמית של הבסיס" וכולם ידעו שיש זוג ידיים מוכשרות שיוגעות לעצב את שיערן של החיילות.

מספרה עצמאית, לבד, בגיל 21

עם השיחרור, דנית ידעה היטב שעיצוב שיער הוא הכיוון עבורה והלכה יחד עם חבר לבדוק בתי ספר המלמדים את המקצוע כדי לבחור היכן הכי נכון ללמוד לימודי המשך, מאחר שכבר היתה בידה תעודה של סוג 2. בפגישה הראשונה בבית הספר של מישל מרסיה, הבינו מנהלי בית הספר שעומדת מולם בחורה מוכשרת ומלאת ידע ודנית קיבלה הצעת עבודה. את השנה וחצי הבאות בילתה כמדריכת קורסים לסוג 1 ב"מישל מרסייה".

לאחר כ-18 חודשים כמדריכה, החליטה שהיא לא מחכה ויוצאת לדרך עצמאית. דנית אנקר היתה לאחת הנשים הבודדות בישראל, שפתחו מספרה עצמאית, לבד, כבר בגיל 21. "זה היה לי ברור לחלוטין שזה מה שאני הולכת לעשות, שזה הייעוד שלי בחיים. למרות שרבים השיאו לי עצות לפתוח מספרה עם שותף או ללכת לעבוד כשכירה, ידעתי שאני יכולה לעשות את זה לבד והאמנתי בעצמי" היא מספרת.

זוכרת נוסחאות ומספרי צבעים של לקוחות בעל-פה

המספרה הראשונה של דנית אנקר ברחוב דב הוז בחולון היתה רק ההתחלה. אחריה עברה למספרה גדולה יותר ברחוב קוגל בעיר, מספרה שסוגננה כסלון כלות והתמקדה בתסרוקות לצד צבעים, כימיה ותספורות. במקביל לעבודתה במספרה, המשיכה דנית לשמש כמדריכה לעיצוב שיער בבית הספר של מישל מרסיה (סה"כ כשבע שנים) ולאחר מכן המשיכה לחלוק מהידע שלה כמדריכה בקורסים שהעבירה למעצבי שיער אצלה במספרה.

לפני כשלוש וחצי שנים, עברה דנית אנקר למספרה הנוכחית שלה בככר ויצמן 9 בחולון. "הקונספט במספרה הוא להעניק לכלות בראש ובראשונה יחס חם, אישי ואינטימי. ביום שיש בו כלה, הצוות כולו, יחד איתי, מעניק לכלה, למשפחה ולמלוות שלה את כל תשומת הלב." מסבירה דנית. "לכלה יש חדר הלבשה משלה, אנחנו דואגים לפנק אותה ואת מי שאיתה בארוחת בוקר, במסאג' ובכל דבר הכי קטן שיכול לתת לה את התחושה של מלכה אמיתית."

דנית אנקר 15

סלון הכלות של דנית אנקר – ככר ויצמן 9 חולון

לצד תסרוקות ואיפור לכלות, דנית אנקר מתמחה בכל מה שקשור לכימיה של השיער. "אני זוכרת נוסחאות ומספרים של צבעים של כל לקוחה ולקוחה. יודעת רק ממבט בשיער, מה הצבע הנכון עבורה ואיזה טיפול הכי מתאים לסוג השיער שמולי. אולי בגלל שאני כל כך אוהבת את מה שאני עושה, אני מצליחה גם להעביר את הרגש הזה לשיער שאני מטפלת בו והתוצאות פשוט מעולות" היא מספרת לנו. "אני מקבלת המון פידבקים חיוביים מהלקוחות וזה דבר נפלא בעיני. לקוחות מרוצות משמחות אותי מאוד. זה אחד הדברים הכי כיפיים במקצוע, לדעת שהצלחת לגרום ללקוחה להרגיש ולהיראות טוב, בדיוק כמו שהיא רוצה אופילו מעבר לכך."

תחום נוסף שבו דנית אנקר מפגינה כישרון יוצא דופן הוא יצירות אוונט-גארד ופנטזיה. עיצובי השיער שלה סוחפים מחמאות מכל כיוון, מצד הלקוחות במספרה ומצידם של הקולגות המקצועיים, מעצבי השיער.

"מותג מון פלטין מבחינתי זה בית, זו משפחה"

מי שמלווה אתה לאורך כל הדרך, מהרגע הראשון שבו פתחה מספרה עצמאית, היא חברת מון פלטין. "מבחינתי, המותג מון פלטין הוא בית. משפחה. מעבר לכך שמדובר בחומרים מעולים, בצבעים מצויינים ובמוצרי טיפוח שהלקוחות פשוט מטורפות עליהם, האנשים שאני עובדת איתם בחברה, הם פשוט אנשים מצויינים. השירות שאני מקבלת, התמיכה ותשומת הלב, לא פגשתי אותם באף חברה אחרת". היא מסבירה. "יותר מזה, מדובר בחברה ישראלית שכל הזמן מפתחת דברים חדשים. כמעצבת שיער, אין פתרון או מוצר שאני יכולה לומר שאין לי עם מון פלטין. הם תמיד נמצאים ראשונים מבחינת פיתוח וזה מאפשר למעצבי השיער שעובדים עם המותג, להיות תמיד בקידמת הבמה ולהשיג את התוצאות הכי טובות שרק אפשר".

בחמש השנים האחרונות, דנית אנקר גם מדריכה עבור מון פלטין ומציגה עבור החברות על במות בארץ ובעולם. לפני כשנה, עמדה דנית יחד עם מעצב השיער גיורא יצחקוב על הבמה בכנס המפיצים בסלובקיה וגם השנה, תחזור דנית להופיע מול המפיצים מרחבי אירופה והעולם, שישבו בקהל יחד עם מעצבי השיער המובילים בסלובקיה.

דנית אנקר 16

עיצוב שיער של דנית אנקר מתוך המופע בכנס המפיצים של מון פלטין, סלובקיה 2016

מופיעה על במה בינלאומית מול מאות מעצבי שיער

"המופע בשנה שעברה היה מטורף: אנרגיות מדהימות וכיף גדול. להופיע עבור מון פלטין בכלל ומול מעצבי השיער המובילים בסלובקיה והמפיצים של המותג מרחבי העולם בפרט – כבוד גדול. כמובן, לעמוד על במה יחד עם גיורא יצחקוב שגם הוא מעצב שיער ענק, זו חוויה נהדרת" מפרגנת דנית. "את הדוגמניות שהצגנו על הבמה בשנה שעברה, בגמר המופע, לקחו לצילום מקצועי ומהתמונות הפיקו לוח שנה שהופץ במספרות מון פלטין ברחבי אירופה. אני מחכה למופע השנה, שהולך להיות מושקע ומרגש לא פחות. ההבדל הקטן הוא שהשנה אני אופיע מולם, קצת יותר רזה…"

שינוי מדהים: מינוס 60 ק"ג בשמונה חודשים

כשדנית אומרת קצת יותר רזה, זה אנדרסטייטמנט: בשמונת החודשים האחרונים, השילה דנית ממשקלה כ-60 קילוגרמים. "האמת, שאני קצת מתרגשת, גם בגלל השינוי שעברתי וזו הפעם הראשונה שאני עולה לבמה כשאני ממש דנית חדשה". אומרת דנית בהתרגשות. השינוי המדהים של דנית אנקר הגיע לאחר שבבדיקות רפואיות, הנחה אותה הרופא לשנות את אורח החיים, אורח חיים שרבים ממעצבי השיער מכירים היטב, אורח חיים שבו עובדים יום שלם ללא הפסקה, בלי לאכול בצורה מסודרת ובסוף היום מגיעים מורעבים לקו הסיום או שמכניסים משהו לפה בחטף, בין לקוחה ללקוחה. "ברגע שהבנתי שזה פוגע לי בבריאות והגעתי למצב שהגוף שלי מאותת לי, לקחתי את עצמי בידיים והחלטתי לשנות. היום, שמונה חודשים אחרי ו-60 קילו פחות, אני הרבה יותר מאושרת, אוכלת בריא, ממש לא מרעיבה את עצמי, עושה הפסקות כשצריך ומתמודדת בעיקר עם לקוחות נדהמות כשהן רואות אותי בפעם הראשונה אחרי השינוי".

דנית אנקר לפני ואחרי

דנית אנקר, לפני ואחרי – שינוי מדהים

לא נחה לרגע ולא שוכחת לפרגן לאיש שאיתה

כשמשוחחים איתה, דנית לא שוכחת לפרגן גם לאיש שלצידה, דודי. "בעלי התחיל לעבוד איתי לפני שבע שנים והיום יש לו חלק לא מבוטל במספרה. דודי הוא אמן ברמה בינלאומית לתספורות גברים." היא מפרגנת "מגיעים אליו לקוחות מכל רחבי הארץ להסתפר".

נשמע לכם שהמספרה של דנית עובדת בלי הפסקה? טפו טפו, חמסה חמסה, אתם צודקים. עדיין, העבודה הקשה סביב השעון לא מונעת מדנית לייצר קולקציה של עיצובי שיער אחת לשנה. בשנה שעברה, הרחיקה דנית אנקר עד לבולגריה על מנת לצלם את קולקציית תסרוקות הכלה שלה. "צילמנו קולקציה מדהימה בכפר קסום ומושלג במקום שנקרא חוות דימיס בג'אבלנו. הגעתי לשם יחד עם כל הצוות שלי והדוגמנית המקומית שלנו היתה פשוט מהממת. זו היתה חוויה יוצאת מן הכלל ומבחינתי הגשמתי עוד חלום."

דנית אנקר 14

מתוך קולקציית עיצוב השיער לשנת 2016 – עיצוב שיער ואיפור: דנית אנקר

דנית אנקר 13

מתוך קולקציית עיצוב השיער לשנת 2016 – עיצוב שיער ואיפור: דנית אנקר

דנית אנקר 12

דנית אנקר והאיש שלצידה דודי בביאן: "הוא אמן ברמה בינלאומית"

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.