חיסול במספרה | האמת על הסרטון שמשגע את הרשת

סרטון קצר בן 23 שניות ובו נראה גבר חבוש קסדה נכנס למספרה ויורה בדם קר באדם אחר, משגע ביממה האחרונה את הרשתות החברתיות ואת הווטסאפ.

הסרטון האלים והקשה לצפייה רץ ביממה האחרונה בויראליות מפחידה ברשת הפייסבוק ובווטסאפ. לרבים מן הצופים, כלל לא ברור מה מקור הסרטון והיכן בדיוק המספרה, שבה אירע מה שנראה כמו חיסול בסגנון העולם התחתון של גבר ששהה במספרה.

בפינה הימנית של הסרטון המצולם קרוב לודאי במצלמת אבטחה, כזו המותקנת כיום כמעט בכל מספרה ברחבי הארץ (לא בהכרח מטעמי אבטחה אלא יותר מטעמי השגחה), מופיעים נתוני התאריך והשעה שבה אירע המקרה. על-פי הנתונים, הירי התבצע בשעה 06:24, ככל הנראה שעת אחר הצהריים, בתאריך 4 באוגוסט 2017.

חיסול-במספרה-1

הגבר החמוש נכנס בצעדים מהירים למספרה כשלראשו קסדה ובידו אקדח

מי שניסה את מזלו וביצע חיפוש מהיר באתרי החדשות בארץ לא מצא איזכור לאירוע האלים. הסיבה היא די פשוטה, הסרטון כלל לא צולם בישראל. חדי העין הבחינו כי בצידו הימני של המסך תלוי מטף כיבוי אש. צבעו של המטף – צהוב. זה לבד יכול היה להסגיר את העובדה שהמספרה שבה מצא האיש את מותו (או אולי אפשר לומר שהמוות מצא אותו), אינה בישראל. אז איפה אכן אירע הרצח?

הירי בכלל בוצע במספרה בקולומביה

תחקיר קצר העלה כי הסרטון עשה את דרכו בויראליות ממדינה אחרת וכלל לא צולם בישראל. באחת מקבוצות הווטסאפ שבהן הופיע הסרטון, כבר עלו על המקור של הסרטון וחיפוש נכון בגוגל מביא אותנו לגלות שהירי בוצע במספרה בשכונת לאורלס, בקרבת האצטדיון (השכונה עצמה נקראת laureles estadio) בעיר מדיין שבקולומביה. למי שהשם מצלצל מוכר, כן, מדובר על עיר הולדתו של ברון הסמים הקולומביאני הנודע לשמצה, פאבלו אסקובר. העיר מדיין (בספרדית Medellin), השנייה בגודלה אחרי הבירה בוגוטה, מאכלסת בתוכה קרוב ל-3 מיליון תושבים והייתה בשנות ה-80 וה-90 של המאה העשרים בירת הסחר בסמים של העולם. בשנת 1991 לבדה, נרצחו במדיין קרוב ל-6,500 בני אדם.

ירי-במספרה

הצהובון הקולומביאני מדווח על האירוע. מקור: Q'hubo

צהובון קולומביאני בשם Q'hubo מספר בכותרת דרמטית על האירוע: "הגעתי, הרגתי ונמלטתי בשש שניות" (llego, mato, y huyo en 6 segundos). הכותרת מתארת די בקצרה ולעניין את המקרה שניתן לראות בבירור בסרטון ללא טישטוש. הגבר חבוש הקסדה נכנס בצעדים נמרצים למספרה כשהוא לבוש בג'ינס ובנעלי ספורט, בידו אוחז אקדח ויורה בראשו של אדם שישב בהמתנה לתספורת. שאר הנוכחים במספרה משתטחים על הרצפה והאדם הירוי נופל כשהוא אוחז בעורפו. באותו רגע, המחסל ממשיך ויורה לעברו עוד מספר יריות ויוצא מן המספרה.

תתפלאו, אבל גם בישראל זה קרה

זוכרים את אותם סקרנים שסיפרנו לכם עליהם? אלו שרצו ללפש באתרי החדשות בעברית, איפה אירע המקרה? אז אנחנו חלק מהם. באופן די מפתיע (או שלא, תלו בהשקפת העולם שלכם) גילינו שמקרה דומה בתיאור שלו, אירע ביולי 2009 כאשר אדם חבוש קסדה נכנס למספרה במעלות, ירה פעמיים בבעל המספרה ונמלט מהמקום. בעל המספרה הצליח בדרך נס לשרוד את האירוע בכדי להיכנס למונית שפינתה אותו במצב קשה לבית החולים.

אירוע נוסף של ירי במספרה דווח רק חודש קודם לכן, ביוני 2009 כאשר מאבטח חמוש נכנס למספרה, ירה בספר ובאדם נוסף ואז שם קץ לחייו. במקרה הזה, שאירע בנתיבות, דווח כי ככל הנראה הרקע לאירוע אינו פלילי אלא בשל העובדה שהיורה חשד כי רעייתו בוגדת בו עם אחד מהאנשים שבהם ירה.

מצד אחד, אפשר להירגע, כי האירוע עצמו לא אירע בישראל. מצד שני, צפיה בסרטון די מלחיצה, גם כשכל מה שרצית זה להיכנס למספרה ולקבל תספורת…

ירי-במספרה-3

רגעי האימה במספרה. צילום מתוך הסרטון שהופץ בווטסאפ ובפייסבוק.

 

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.