מרק ליבשיץ | שילוב בין עיצוב שיער, יוגה ופנג שוואי

כשהיה בן חמש, נשאל מרק ליבשיץ על-ידי הוריו, מה הוא רוצה לעשות כשיגדל. הילד לא התבלבל וענה: אני רוצה להיות נהג אוטובוס, או ליצן או ספר. "מדוע נהג אוטובוס?" שאלו הוריו. "כדי שאוכל להסיע לטיולים את כל בני המשפחה והחברים." ענה. "ומדוע ליצן?" שאלו עוד. "כדי שאוכל להצחיק את כולם ולגרום לכולם להיות שמחים", ענה הילד. "ולמה דווקא ספר?" המשיכו לשאול הוריו. "כדי שאוכל לעשות את כולם יפים". השיב הילד.

את הסיפור הזה זוכר מרק ליבשיץ גם בגלל שהוא מתועד בסרט משפחתי ישן. לימים, משהפך למעצב שיער, נזכרו במשפחה בילד שכבר אז כנראה ידע מה הייעוד המקצועי שלו בחיים.

מרק ליבשיץ, בן 51 מחדרה, ואב לשתי בנות ובן, נשוי לויקטוריה גם היא מעצבת שיער ויחד הם מנהלים את המספרה שלהם בחדרה, שהיא גם חברה ברשת מספרות Heads. ליבשיץ נולד בקישינב שבמולדובה, "למשפחה יהודית שבה היה מובן מאליו שכל אחד חייב היה ללמוד" מספר מרק. אביו היה סגן מנהל מפעל גדול ולנער הצעיר שסיים את בית הספר התיכון היה ברור שעליו להמשיך ללימודים גבוהים. לאחר שסיים תואר בהנדסת מכוניות, גוייס מרק ליבשיץ, כמו רבים בני גילו לצבא הרוסי ושירת בו כשנתיים.

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-0

מרק ליבשיץ על סט הצילומים של קולקציית סיגמא שצולמה לאחרונה באוקראינה.

נושא עיצוב השיער כמקצוע, חזר להיות על הפרק רק כאשר אביה של אשתו הראשונה, שחי באותה העת בארצות הברית, ניסה לשכנע את שני בני הזוג להגר לארה"ב. הוא מנה בפני מרק את המקצועות המבוקשים באותה העת באמריקה שבעזרתם יוכל בוודאי למצוא עבודה בקלות ולהתפרנס. אחד מהם היה עיצוב שיער. משהו הרגיש למרק נכון ומיד הלך ונרשם ללימודים. לאחר תקופה ארוכה של לימודים אותם סיים בהצטיינות, הומלץ מרק לעבודה במספרות המובילות בקישינב. היות והחלוקה אז היתה למספרות נשים מצד אחד וגברים מצד שני, החליט מרק, שלמד את שני "סוגי המקצוע" כי יעבוד בבוקר במספרת נשים ובערב במספרה משולבת המקבלת גם גברים.

עולה לישראל בגיל 25 ולא מוותר על המקצוע

לאחר שנתיים וחצי של עבודה בקישינב, החליטו בני הזוג לעלות לישראל יחד עם בתם הקטנה. למרות הקושי, מרק לא ויתר על המקצוע והצליח לשלב אותו בעבודות שהיה מחויב לעסוק בהן לפרנסת הבית. הוא עבד בפרדס, בבנייה ואפילו בניקיון אך בשעות הערב, אחז במספריים והיה ממשיך לעבוד כמעצב שיער בביתו עד השעות הקטנות של הלילה.

ההצלחה לא איחרה לבוא ושמו של מרק ליבשיץ, מעצב השיער המוכשר והצעיר ממולדובה, הלך לפניו. יותר ויותר לקוחות ביקשו להסתפר ולצבוע את שיערן אצלו ולאחר שנה הצליחו בני הזוג לרכוש דירה בחדרה, שחדר אחד ממנה הוסב לטובת מספרה של ממש. מרק התרכז בעיצוב השיער בלבד וקיבל פידבקים מצויינים מהלקוחות, לצד הערכה של גורמים מקצועיים וחברות מסחריות כמו וולה למשל, שנציגיה ראו במעצב השיער הצעיר והמוכשר את הפוטנציאל הגלום בו ודחפו אותו לגדול ולהתפתח.

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-2

מרק ליבשיץ במספרה.

לא הפסיק ללמוד ולהתפתח

למרות שעבד שעות ארוכות ועדיין התמודד עם הקשיים הרגילים של עולה חדש במדינה חדשה, היה מרק ליבשיץ חדור מוטיבציה לגדול ולהתפתח מקצועית. הוא הקפיד לצאת לכל סמינר לימודי אפשרי, להופיע ולהשתתף בכל השתלמות ואף יצא ללימודים בחו"ל, בלונדון, בפריז, במוסקבה ובסנט פטרסבורג. התעודות מדלורס, אנתוני מאסקולו, וידאל ששון, פיבוט פוינט ואקדמיות נחשבות אחרות עיטרו את קיר המספרה והידע שרכש מילא אותו בהשראה וביכולת מקצועי. עדיין, הרגיש מרק שעם הזמן, השגרה המקצועית השתלטה על חייו והוא חיפש משהו נוסף להעשיר בו את הנשמה.

בשנת 2000 זכה מרק ליבשיץ במקום רהאשון בתחרות ארצית למעצבי שיער, שנערכה בהיכל התרבות תל-אביב במסגרת אירוע שאירגנה חברת לוריאל.

נכנס לחוג יוגה והרגיש כאילו הכיר את היוגה כל חייו

מרק ליבשיץ, שהיה כבר אחד ממעצבי השיער המובילים בחדרה, החליט להפסיק לעשן והצטרף לחדר כושר. במקרה, נכנס לחדר שבו התקיימה פעילות יוגה. "ברגע שנכנסתי לחדר היוגה, הרגשתי כאילו כל חיי הייתי שם", הוא מספר. "התחלתי לתרגל יוגה באופן קבוע והרגשתי ממש כיצד האנרגיה שלי השתנתה. אפילו הלקוחות הרגישו בשינוי והעירו בחיוב על כך שאני מלא באנרגיות, שמח יותר ובאופן כללי מורגשת אנרגיה טובה במספרה. יותר מזה, הלקוחות עצמן התחילו לעשות יוגה בעקבותי. עד היום אני מאמין שלפחות 100 מלקוחותי הכירו את העולם הנפלא של היוגה בזכותי".

היוגה מילאה את חייו של מרק, שהיה אז גרוש ואב לשתי בנות ויחד עם חברים התחיל לתרגל יוגה בחוף הים בקיסריה. "אנשים עברו, ראו אותנו יחד באמצע יוגה ולאט לאט עוד ועוד ביקשו להצטרף אלינו" הוא מספר. "מהר מאוד, הפעילות השבועית שלנו של שבת בחוף הים, הפכה לקבבוצה לימודית, כשאני אחד מהמדריכים של הקבוצה". הנושא הפך לממוסד עוד יותר כשקיבוץ שדות ים נתן למרק ליבשיץ וחבירו ליוגה אישור ללמד בסדנאות.

אחרי היוגה, התפתח מרק באופן די טבעי לתחומים משיקים של פיתוח הנפש. מהר מאוד, נרשם מרק ללימודים והקדיש שלוש שנים להעמקת ידיעותיו בתחום הפנג שוואי, תורה סינית עתיקה, שבמשפט אחד – מתייחסת לארגון ועיצוב מרחב המחייה שלנו בכדי להגיע להרמוניה ובאופן שיתמוך בנו ברמה הפיזית והנפשית. "גיליתי עם השנים שאנרגיה חיובית תמיד תבוא מעיסוק בדברים רוחניים. היוגה והפנג שוואי, שניהם ממלאים אותי ואת הסובבים אותי בכח חיים ולדעתי אף תומכים מאוד במוסר העבודה ובארגון מקצועי של מה שאנו עושים לפרנסתנו". מסביר מרק.

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-7

מרק ליבשיץ על הבמה מדריך ומציג בפני 200 מעצבי שיער.

מצא אהבה חדשה במספרה

את רעייתו היום, ויקטוריה, הכיר דווקא במספרה. ויקטוריה, גם היא מעצבת שיער, הצטרפה למספרה של מרק בשנת 2001 והתחילה לעבוד אצלו כמסרקת וכמעצבת שיער. הרומן ביניהם לא התחיל מיד ורק לאחר שבע שנים של היכרות וחברות הפכו השניים לזוג והתחתנו. ב-2009, חבקו השניים בן, שכיום הוא בן 8.  "היום אני אב לשלושה, שתי בנות, האחת בת 29 והשניה בת 22 ובן שעכשיו הוא בן 8" מספר מרק בגאווה. "זה ללא ספק אחד הדברים שנותנים הכי הרבה כח נפשי".

ויקטוריה מירקין, רעייתו של מרק והשותפה שלו לניהול המספרה המצליחה בחדרה, היא גם בוגרת בית הספר של ירן שחף לאיפור ומיומנת מאוד בביצוע תסרוקות כלה ותסרוקות ערב, לאחר קורסים רבים שעברה בארץ ובחו"ל.

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-3

ויקטוריה ומרק. אהבה שצמחה במספרה.

הצטרף לרשת מספרות Heads כסניף חדרה

לפני כשמונה שנים, ביצע מרק ליבשיץ מהלך ששינה משמעותית את הקריירה שלו. מרק בחר להצטרף לרשת מספרות Heads שמנתה אז רק שלושה סניפים. "ההחלטה לא היתה פשוטה מבחינתי, בדיוק כמו שכל מעצב שיער היום ששוקל להצטרף לרשת, חשבתי גם אני על כל הסוגיות הכרוכות בדבר" נזכר מרק ומוסיף. "בראייה לאחור, זו היתה החלטה מוצלחת ואני מאמין שכמו שאני תרמתי רבות להצלחת הרשת, הרשת תרמה גם היא להצלחתי. זה מצב שיש בו רק מנצחים. הצטרפתי לבית מקצועי, חברתי לאנשים שאני מעריך אישית ומקצועית וכיום כמספרה ברשת, אני נהנה מתמיכה חברית מצד אחד ושיווקית מצד שני ובכל הזמן נמצא בתהליך של התפתחות מקצועית".

"יחד עם חברי לרשת אני לומד, מתעדכן תמיד בכל מה שקורה, מלמד את הדור הבא של מעצבי השיער בהדרכות שאנו מקיימים כמעט בכל יום שני ואף לומד רבות בסמינרים שבהם אנחנו משתתפים בחו"ל. העבודה בצוות מצויינת למי שאוהב ליצור, שכן ברשת Heads אנחנו יוצרים קולקציה אחת לשנה לפחות, מעלים מופעי שיער בארץ ובחו"ל ומלמדים לא רק מעצבי שיער חיצוניים, אלא גם ובעיקר את הצוותים במספרות שלנו ברחבי הארץ. היום, אנחנו רשת המספרות הגדולה בישראל, אבל אנחנו רק בתחילת הדרך ואני גאה להיות חלק מהדבר הגדול הזה שנקרא משפחת Heads, שכבר עכשיו מחולל שינוי בענף".

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-1

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-6

מרק ליבשיץ יחד עם חבריו לרשת Heads בישיבת אודישנים לפני מופע בחו"ל.

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-8

עם הדוגמניות בסוף מופע הדרכה

mark-livshitz-מרק-ליבשיץ-4

מעצב השיער מרק ליבשיץ. סניף Heads חדרה

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.