המספרה של דודי יפרח במגדל העמק חוגגת כבר 20 שנה – האיש שלא מפסיק להתרגש מעיצוב שיער.

הוא פתח את המספרה הראשונה שלו בגיל 20 כתסרוקתן של כלות אך מהר מאוד התאהב בגזירות והתמחה בכל מה שקשור לכימיה וצבעי שיער. את המספרה הנוכחית שלו הוא מחזיק כבר 20 שנה במגדל העמק והמוזה האמיתית שלו ליצירה היא אשתו היפהפיה, אתי. תכירו את דודי יפרח, מעצב השיער שלא מפסיק ללמוד.

הוא החל לאחוז במספריים עוד לפני גיל 16 ומאז, 27 שנים שהוא לא מפסיק להתרגש מחדש כשהוא מעצב שיער. דודי יפרח בן ה-43 החל את דרכו המקצועית בגיל 15 ומשהו בחיפה. בתחילה נכנס לעבוד במספרה כשוליה ומהר מאוד התגלה ככשרון אמיתי. לדודי יש לא רק כשרון של ממש בכל מה שקשור לשיער, אלא גם יכולת מדהימה להתחבר לאנשים והלקוחות פשוט התאהבו בבחור הצעיר. עם הזמן עבר דודי למספרה בעפולה ומשם כבר היתה הדרך סלולה לסלון כלות ותסרוקות שהוא המוביל בו. כך קרה שבצפון ובסביבת הכינרת שמעו כולם על דודי יפרח, והכלות המדהימות שיוצאות תחת ידיו מהמספרה בנהר הירדן, טבריה.

דודי-יפרח-dudi-ifrach5

התשוקה האמיתית של דודי – קווי גזירה וצבעי שיער

אחרי שהתמקצע בסירוק כלות והתפתח גם בתחום התספורות והכימיה, חזר דודי לעפולה ופתח יחד עם אחיו הגדול קוקו מספרה: קוקו מעצבי שיער. בהמשך, נשא לאשה את בחירת לבו אתי והשניים עברו למספרה הנוכחית, במגדל העמק, זו הנושאת את שמו "דודי יפרח עיצוב שיער". 20 שנה חלפו מאז וכיום המספרה של דודי יפרח היא אחת הידועות והעמוסות (חמסה חמסה) באיזור הצפון. למרות שדודי הוא בעל ניסיון עשיר בסירוק כלות ותסרוקות כלה וערב, עם השנים הוא גילה כי התשוקה האמיתית שלו בעיצוב שיער היא תסרוקות וצבע. דודי החליט ללכת עם האהבה שלו עד הסוף והחל משתתף בכל סמינר שרק ניתן היה.

דודי-יפרח-dudi-ifrach7

"היא המוזה שלי" – האשה שאיתו, אתי יפרח. מתוך הקולקציה האחרונה.

"כך גם היום" הוא מסביר "אני לא מפסיק ללמוד ואני יודע שאני תמיד אוכל לגלות משהו חדש ממי שעומד ומדגים מולי". טוני אנד גיא, וידאל ששון, מהגוני, לייבל אם, קינקי אקדמי – דודי לא מפסיק להשתלם ולהשתתף בהדרכות ברמות הגבוהות ביותר. "כל החיים שלנו זה בית-ספר אחד גדול", אומר דודי ומוסיף: "כמה שלא תהיה מוכשר, עדיין יש לך מה ללמוד. במיוחד כשאתה משתתף בהדרכות עם מעצבי השיער הטובים בעולם. יותר מזה, צריך להבין שמה שהיה נכול לפני 20 שנה, לא תמיד נכון היום. יש שינוןיים בתפיסת העולם, התקדמות טכנולוגית במוצרים, התפתחות וחידושים בטכניקות והרבה פעמים כנעצב שיער, אתה מגלה שמישהו שובר מוסכמות ומלמד אותך לעשות את הדברים אחרת. לא בהכרח טוב יותר, אלא אחרת. אם אנחנו רוצים להגדיר את עצמנו כאמנים, אנחנו חייבים להיות תמיד עם ראש פתוח ולדעת שאפשר להגיע לקווים מסוימים של תספורת בכמה דרכים."

בכל השנים שבהם הוא במספרה במגדל העמק, תמיד ניצבת לצידו, אשתו אתי. "בהתחלה ביקשתי ממנה לבוא למספרה ולעזור לי בכל מיני דברים אבל מהר מאוד היא תפסה פיקוד על כל נושא תסרוקות הכלה והיום היא זו שמובילה את התחום הזה במספרה". ואכן, אתי היא זו שמסרקת את הכלות במספרה, היא זו שיוצרת את תסרוקות הערב ומתמחה גם באיפור לאירועים. דודי מצידו מתמחה בכל הקשור לכימיה של השיער, טכניקות צביעה ותספורות.

המספרה של דודי יפרח מזוהה באופן מובהק כיום עם שני מותגים, האחד: לוריאל פרופסיונל והשני: לייבל אם. מעבר לטיפולי ההחלקות, הלחמות השיער, האומברה והבליאג', קווי התספורות העדכניים והטיפול השוטף בלקוחת מבוקר ועד ערב, דודי גם מוצא את הזמן ליצור קולקציות מצולמות כשאחת הדוגמניות בקולקציות היא לא אחרת מאשר אשתו. "אתי היא המוזה שלי" הוא מודה "היא תמיד איתי ואני יודע שכשהיא לצידי, לא משנה לאן אפנה ואיזה אתגר אקח על עצמי, אני יודע שאצליח כשהיא שם".

דודי-יפרח-dudi-ifrach3

דודי יפרח בסמינר המעשי של מגזין לה ז'ורנל באקדמית קינקי, פברואר 2016

דודי-יפרח-dudi-ifrach4

הדוגמנית היא גם האשה שאיתו – דודי ואתי יפרח

דודי-יפרח-dudi-ifrach8

עבודה מתוך הקולקציה האחרונה של דודי יפרח

 

 

 

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.